کسب درآمد و فروشگاه اینترنتی مرجع تخصصی و رسمی مقالات فلومتر
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
درآمد عالی با فروش فایل
ایجاد اپلیکیشن اندروید
تبلیغات بنری و متنی
loading...
YourAds Here YourAds Here

مرجع تخصصی و رسمی مقالات فلومتر

بازدید : 2
سه شنبه 11 بهمن 1401 زمان : 12:28

فلومتر Flow Meter وسیله‌ای می باشد که برای اندازه گیری جرم یا این که وسعت گاز یا این که مایع مورد به کار گیری قرار می‌گیرد. فلومتر در صنعت‌های خاص دارنده اسم‌های متفاوتی مانند دبی سنج، نشانگر جریان، مایع سنج و ... هستند. از فلومترها برای اندازه‌گیری دبی جرمی یا این که دبی حجمی سیال در کاربرد‌های متفاوت، استفاده میشود. برای اندازه‌گیری گازها و مایعات، از دبی حجمی و دبی جرمی استعمال می شود.
معرفی فلومتر
فلومتر دستگاهی می باشد که برای اندازه‌گیری دبی (جریان یا این که ترازو آبدهی) و برای مشخص کردن جرم خطی یا این که غیرخطی و جریان حجمی مایع یا این که گاز مورد استفاده قرار می گیرد. فلومتر اسم‌های دیگری برای مثال دبی سنج، نشانگر جریان، مایع سنج و سنسور دبی نیز دارااست. روش اسم‌گذاری فلومتر به صنعتی که در آن استفاده می شود بستگی داراست. از این دستگاه برای بهبود دقت، صحت و وضوح اندازه‌گیری سیال استعمال می گردد.
فلومتر مزیت‌های بسیاری دارد:
• احتیاج به حفظ کم
• به کارگیری راحت
• همه‌کاره
• بادوام بودن
نکته دیگر این است که فلومترها قدرتمند به اندازه گیری وسعت یک ماده، سرعت یا این که جرم آن نیز می باشند. همینطور از روش محاسبات متفاوت، جریان جرم، فشار مطلق، فشار دیفرانسیل، ویسکوزیته و دما را گزارش میدهند.
انواع فلومتر
بعداز حدس مجموع کارداران محیطی، مایحتاج میباشد تا به گزینش نوع فلومتر بر اساس منطق و طریق اندازه گیری توجه کنید. دنیای مهندسی، آیتم‌های متعددی برای تعیین فلومتر متبوع شما ارائه میدهد. بر پایه ی داده ها مرتبط با اطراف و همینطور با حدس هزینه متبوع برای اندازه گیری دبی بایستی مطلوب ترین مورد را تعیین نمایید. گونه های فلومتر عبارت‌اند از:
فلومتر الکترومغناطیسی
فلومتر الکترومغناطیسی که یکی‌از مشهور ترین برندهای آن فلومتر روزمونت است برای مایعاتی که خواص هدایت الکتریکی دارا هستند مطلوب است. این مایعات بیشتر شامل مایعاتی مانند آب (آشامیدنی و فاضلاب)، اسیدها، مواد قلیایی و دوغاب می شوند. موارد به کار گیری از این نوع فلومتر در مدیر آب و صنعت های غذایی میباشد. ما یحتاج هست بدانید که در صنعت های معدنی که احتیاج به تقریب دبی دوغاب خورنده و ادغام شن و آب وجود دارااست، تنها آیتم مطلوب، فلومتر الکترومغناطیسی هست. برای ساخت این کالا گاها از ماده ای به اسم Antiozonant به کارگیری میشود.
فلومتر اولتراسونیک
امواج اولتراسونیک، موجب اندازه گیری دبی حجمی و طیف وسیعی از گازها و مایعات می شود. در این فلومترها گزینه‌هایی مانند هدایت الکتریکی، فشار، دما و ویسکوزیته چندان اهمیت ندارد. اما دیدنی میباشد بدانید که دقت اندازه گیری هم کمتر میباشد. هنگامی که ارتفاع می‌کشد موج اولتراسونیک از فرستنده به گیرنده جابجایی یابد، معیاری از دبی سیال باطن لوله هست. یکی از شایسته ترین فلومترهای التراسونیک ساخت کمپانی abb میباشد. برای خرید این متاع با نمایندگی abb ای بی بی در ایران تماس حاصل نمایید.
از این رو، این فلومتر صرفا مرتبط با قطر منحصر به فرد به شخصی از لوله وجود ندارد و شما میتوانید از آن در اندازه‌های متفاوت منفعت ببرید. درین دستگاه از هیچ نوع قطعه متحرکی در ساختار تجهیز استعمال نشده میباشد. به همین ادله نیاز به تعمیرات به دست کم می‌رسد.

برچسب ها فلومتر ,
بازدید : 3
چهارشنبه 5 بهمن 1401 زمان : 23:38

برنامه های هزینه سنج
یکی از ملاحظات در استفاده از فلومتر، نوع جریان است که می تواند لوله باز یا بسته باشد. گذرگاه باز زمانی است که جریان به اتمسفر باز است و مجرا زمانی است که خروجی در یک لوله یا لوله باشد. چندین ویژگی وجود دارد که هنگام تعیین عملکرد یک ماشین جریان باید در نظر گرفته شود. کنترل از راه دور، نوع داده و تعداد دفعات جمع آوری از جمله این عوامل هستند. در ادامه به معرفی کاربردهای مختلف فلومتر می پردازیم.
طراحی فلومتر
ساختار فلومتر یک دستگاه اصلی، فرستنده و فرستنده است که در یک دستگاه ترکیب شده اند. فلومترهای خوب قدرت دقیق و اندازه گیری های دقیق را با سیگنالی که مستقیماً با ظرفیت گاز یا مایع مرتبط است، ارائه می دهند. هشدار تولید به سیستم جریان توربین یا چرخ، صفحه، کانال، نازل، سیستم لامینار و میز تست بستگی دارد. فلومتر از فولاد ضد زنگ، مس، آلومینیوم، PVC، PVDF و ورق های نایلونی ساخته شده است. طراحی آنها به جریان ماده ای که باید اندازه گیری شود، خلوص جریان، فشار، دما و اندازه لوله بستگی دارد. فلومترها را می توان برای اندازه گیری انواع جریان ها سفارشی کرد.
انواع فلومتر
دو نوع فلومتر وجود دارد: گاز و مایع.
دبی سنج ها دارای پنج زیرمجموعه هستند: فشار دیفرانسیل، سرعت، تغییر مثبت، دبی جرمی و کانال باز.

بازدید : 2
سه شنبه 4 بهمن 1401 زمان : 23:48

فلومتر سنسوری است که میزان جریان جرم یا حجم مایع یا گاز را اندازه گیری می کند. فلومترها با نام های زیادی مانند فلومتر، لیتر سنج یا سنسور سرعت مایع نیز شناخته می شوند که هر کدام بسته به صنعت مورد نظر کاربرد متفاوتی دارند، اما همگی دبی مایع را اندازه گیری می کنند. اما به نظر شما فلومترهای اولتراسونیک بهتر عمل می کنند یا فلومترهای مغناطیسی؟ یا مدل مکانیکیشون؟ برای آشنایی با انواع دبی سنج ها و مشخصات فنی آنها در ادامه مقاله به سراغ ما بروید.
اندازه گیری جریان مایع را می توان با استفاده از رابطه زیر توصیف کرد:
Q=A.v یعنی حجم سیال عبوری از دبی سنج برابر با سطح مقطع لوله A و میانگین سرعت سیال v است.
W=Q.r این رابطه همچنین نشان می دهد که دبی جرمی مایعی که از فلوئورومتر عبور می کند برابر با چگالی مایع r و حجم مایع جریان Q است.
فلومترهای حجمی به طور مستقیم حجم مایع عبوری از فلومتر را اندازه گیری می کنند. تنها فلومتری که از این روش استفاده می کند فلومتر جابجایی مثبت است.
فلومترها از تکنیک هایی استفاده می کنند که حجم آب را با استفاده از سرعت v محاسبه می کند. نمونه هایی از این وسایل متحرک فلومترهای مغناطیسی، توربین (مکانیکی)، اولتراسونیک و گردابی هستند.
جریان های وابسته سرعت، حجم یا وزن را اندازه گیری نمی کنند، بلکه جریان را با استنباط سایر پارامترهای مشتق شده اندازه گیری می کنند. برای مثال، دبی سنج با استفاده از این روش، دبی سنج تفاضلی با استفاده از فشارسنج تفاضلی است.

بازدید : 10
يکشنبه 25 دی 1401 زمان : 3:47


فلومتر چیست؟
فلومتر یا دبی سنج ابزار دقیقی هست که به کمک آن حجم یا جرم عبوری سیالات مایع یا گاز از لوله اندازه گیری می‌شود. فلومتر ترازو جریان خطی، غیر خطی، جریان جرمی یا حجمی یک مایع و یا یک گاز را اندازه گیری می کند.

انواع فلومتر

از آنجایی که اندازه گیری فلو عبوری در صنعت بسیار حائز اهمیت میباشد، برای جبران ضرروزیان های فراوان، و صرفه جویی نیازمند ابزار مناسبی برای اندازه گیری این پارامتر میباشیم. با توجه به کاربری آن در صنعت به نام های مختلفی معروف می باشد مثل نمایشگر یا نشانگر دبی یا جریان یا فلو، دبی سنج، سنسور دبی و غیره شناخته می‌شوند. با این اکنون، همگی آن‌ها فلو را اندازه گیری می کنند. از این جهت که اندازه گیری فلو بسیار لبریز اهمیت هست، راه‌های متنوعی برای اندازه گیری فلو وجود دارد.

مختصات فنی فلومتر
پارامترهای مالامال التفات در اندازه گیری دبی سیال که در گزینش فلومتر موءثر هستند دربرگیرنده دقت و دامنه اندازه گیری، تکرار پذیری، کالیبره سازی دبی سنج، دامنه دما و فشار، گرانروی سیال، ایمنی تجهیز و نکات دیگر که مربوط به شرایط عمومی تارنما یا آزمایشگاه میباشد.

انواع فلومتر یا دبی سنج یا جریان متر
دبی سنج ها براساس نحوه کارکرد و روش اندازه گیری به یکسری دسته تقسیم می‌شوند:

فلومتر اختلاف فشار یاDP
فلومتر کانال باز
فلومتر توربینی
فلومتر مغناطیسی
فلومتر جابجایی مثبت
فلومتر نوسانی
فلومتر جرمی
فلومتر اولتراسونیک یا فراصوتی
فلومتر اختلاف فشار یا DP
فشارسنج های تفاضلی بر اساس تشکیل داد اختلاف فشار استاتیک بین سمت بالادست و پایین دست دستگاه کار می کند. این اختلاف فشار اندازه گیری شده و برای تعیین نرخ جریان عبوری استعمال می گردد. فلومترهای فشار تفاضلی محبوبیت و کاربرد اکثری دارند، بطوریکه تخمین زده می‌گردد که دست‌کم 40 درصد از دبی سنج های صنعتی فلومتر که فعلا مورد به کارگیری قرار می گیرند دبی سنج های اختلاف فشارهستند. دستگاه های فشار دیفرانسیل برای اندازه‌گیری طیف گران قدر ‌ای از سیالات مختلف از گازها تا مایعات با ویسکوزیته بالا استفاده شده اند. محبوبیت دبی سنج های فشار تفاضلی به دلیل طراحی ساده و هزینه معدود آن‌ها می‌باشد.

فلومتر اختلاف فشار یا DP

فلومتر کانال باز
به یاری فناوری اولتراسونیک، مایکروویو یا رادار، فلومترهای کانال باز سیگنال را به سطح مایع اندازه گیری شده منعکس و دریافت می کنند. آن گاه سنسور سطح ویا سرعت را با پردازش فرصت سیگنال اصلی و بازگشتی احتساب می‌کند. وقتی که این اطلاعات با ویژگی های فیزیکی شناخته شده کانال ادغام می‌گردد (شامل یک دستگاه اول یا غیره) می قدرت نرخ جریان را به حساب آوردن کرد. همچنین می قدرت سنسورهای جریان و سطح را در خود کانال یا مسیر نصب کرد، تا به عنوان فلومترهای سرعت حوزه‌ شناخته شوند . این نوع فلومتر از کف کانال به سمت بالا اندازه گیری می کند تا سرعت و عمق هیدرواستاتیک با هم به حساب آوردن شود تا در نهایت جریان عبوری احتساب شود.

فلومتر توربینی
دبی سنج های توربینی، ابزارهای مکانیکی هستند که دارای یک توربین هستند که آزادانه در فعلا چرخش در مسیر جریان سیال میباشند. سیال مایع یا گاز در حالا جریان منجر چرخش توربین بر اساس خود می گردد. سرعت چرخش متناسب با سرعت جریان خواهد بود. خروجی دبی سنج های توربینی عموما بصورت پالسی میباشد که برخی از آن‌ها با نصب ترنسمیتر قابلیت خروجی سیگنال جریانی و ولتاژی را هم دارا هستند. فلومتر های توربینی بصورت رزوه ایی و یا فلنجی قابلیت نصب بر روی خطوط پایپینگ را دارا هستند. در سایزهای تحت 2 اینچ معمولا بصورت رزوه ایی ارائه می شوند و در سایزهای بالاتر بصورت فلنجی.

فلومتر توربینی

فلومتر الکترومغناطیسی
اساس کوشش فلومتر های مغناطیسی بر اساس هدایت الکتریکی سیالات استوار میباشد. به این ترتیب فلومترهای مغناطیسی پرشین ابزار دقیق امکان اندازه گیری دبی سیالاتی را دارا‌هستند که دارای هدایت الکتریکی دست‌کم 5 میکروزیمنس به بالا می‌باشند. مشتقات نفتی مقل بنیزن و گازوئیل امکان اندازه گیری به وسیله فلومتر مغناطیسی را ندارند. این فلومترها که بر طبق اندازه گیری حجمی هستند، از اصل قانون فارادی برای پیش‌بینی میدان مغناطیسی و یک مدار الکتریکی برای ساخت و ساز نیروی حرکتی الکترومغناطیسی، به کارگیری می کنند.

فلومتر های مغناطیسی از نطر نوع نصب گونه های مختلفی دارا‌هستند. در سایزها پایین تر عموما فلنجی هستند البته با دقت به اینکه ارزش فلومتر مغناطیسی با ارتقاء سایز خط لوله افزایش پیدا می کند بعضی در سایز های خیلی والا از مدل های نصب INSERTION به کار گیری می گردد.

خروجی فلومترهای مغناطیسی بصورت سیگنال ولتاژی و جریانی می باشد و فلومتر های مغناطیسی برندهای معتبر قابلیت و امکان اتصال به دستگاه هارت کامیونیکتور را هم دارند. بخش الکترونیکی و ترنسمیتر سیگنال فلومتر های الکترومغناطیسی هم بصورت نصب بر روی خود فلومتر و هم بصورت نصب تابلویی به دور از فلومتر قابل ارائه میباشند.

فلومتر الکترومغناطیسی

فلومتر جابجایی مثبت
فلومتر جابجایی مثبت (PD) یک مکانیزم چرخه ای میباشد که برای عبور حجم ثابتی از سیال در هر چرخه تاسیس شده است. در هر چرخه مقدار سیال جابجا شده اندازه گیری می‌گردد، به طوری که شمارش تعداد چرخه های مکانیزم مقدار دقیقی را برای حجم مجموع سیال عبوری از دبی سنج به دست می‌دهد. برای کارکرد خود نیازی به منبع تغذیه ندارد و برای نصب نیازی به لوله های بدون واسطه بالا دست و پایین دست ندارند. این دبی سنج ها برای اندازه‌گیری جریان سیالات چسبناک، مانند روغن ها، بنزین، گازوئیل و حلال هایی که اندازه ‌گیری آن‌ها برای دیگر فلومترها با نادرست همپا می باشد، ایده‌ آل هستند. فلومترهای جابجایی مثبت انواع مختلفی دارا هستند که بیشتر آن‌ها ماهیتی دوار دارا‌هستند، به‌این مضمون‌ که هر به دور شفت نشانه دهنده حجم مشخصی از سیال هست که از کنتور عبور کرده است.

فلومتر جابجایی مثبت

اندازه گیری دبی نوسانی
تجهیزات اندازه گیری دبی نوسانی، عموما سرعت جریان سیال و میزان دبی حجمی را احتساب می کنند. فشار مایع منجر می شود پیستون شروع به نوسان کند و بر روی محور خود بچرخد. کوشش فلومتر مطابق جنبش این پیستون دوار میباشد. با هر چرخش دور و بر ای با حجم مشخص و معلوم را مالامال و خالی می کند، یعنی این پیستون با جریان مایع نوسان می کند.

دبی سنج جرمی
از آنجایی که در اندازه گیری دبی دقت در بعضا صنایع بسیار اصلی هست به سراغ اندازه گیری فلوی جرمی می رویم، چرا که در پارامتر حجم با تغییر‌و تحول فشار و دما حجم سیال دستخوش تغییر‌و تحول می‌گردد. برای همین حجم پارامتر مورد اعتمادی در اندازه گیری دبی نیست. دبی سنج جرمی ابزاری سریع و دقیق می باشد که در طیف وسیعی از دماها دبی سیال را با استفاده از جرمی عبوری سیال از لوله اندازه گیری می کند. خروجی آن می‌تواند آنالوگ، دیجیتال یا پالسی باشد. مواردی که به وسیله فلومتر جرمی قابل اندازه گیری میباشد مشتمل بر دبی حجمی، محتوای جامدات جانور درمایع، غلظت سیالات تعدادی فازی، مقادیر ویژه چگالی مثل چگالی مرجع، بریکس و غیره میباشد.

دبی سنج جرمی

دبی سنج فراصوتی یا اولتراسونیک
فلومتر اولتراسونیک به طریق اندازه گیری سرعت یک سیال از طریق سیگنال های فراصوتی، دبی حجمی را اندازه گیری می کند. از این نوع فلومتر برای اندازه گیری دبی حجمی مایعات و گازها به کار گیری میشود. این فلومترها با استفاده از ارسال امواج فراصوتی از تزنسدیوسرهای فلومتر، در خط لوله در جهت حرکت و خلاف جهت جنبش سیال، فلوی حجمی سیال را اندازه گیری می کنند. امواج اولتراسونیک و سرعت سیال در پردازنده فلومتر مورد تفحص قرار می‌گیرند و نرخ فلو اندازه گیری می شود.

دبی سنج فراصوتی یا اولتراسونیک

پارامترهای اصلی در انتخاب دبی سنج

حداقل فاکتورهایی که باید در تعیین دبی سنج در نظر گرفت مشتمل بر مختصات فیزیکی سیال، نیاز استفاده کننده، اعتنا اندازه گیری، ارزش، نوع خروجی و غیره هستند. که به تفحص تعدادی نمونه از آن می پردازیم:

توان مایحتاج

دبی سنج ها در شکل های دو سیمه، سه سیمه و چهار سیمه طراحی میشوند. قیمت های نصب تجهیزات عموما برای ترانسمیترهای 2 و 3 سیم پایین تر از ترانسمیترهای چهار سیم می باشد.

ایمنی

با دقت به نوع سیال، کاربری و محصول سیال باید دبی سنج با کلاس بندی مناسب انتخاب خواهد شد.

کالا تجهیز

با تمرکز به متاع تجهیز نوع سیال رقم بخورد. به خورندگی سیال، دو فازی بودن آن توجه شود.

سادگی در به کار گیری، نصب و مراقبت

از فاکتورهای موثر در گزینش دبی سنج سادگی در نصب و استعمال میباشد. توجه به تجهیزات مورد به کارگیری در کنار دبی سنج و نحوه اتصال آن به سایر تجهیزات در گزینش دبی سنج اثرگذار است.

هزینه نصب، افتتاح و تعمیر و مراقبت

بعداز انتخاب دبی سنج براساس دانش فنی و نیاز مخاطب قیمت متاع، هزینه نصب و تعمیر و نگهداری آن در طول به کار گیری گزینه التفات است. در برخی کاربردها با گزینش دبی سنجی که دارای افت فشار غیرقابل رجوع کمتری است می اقتدار صرفه جویی انرژی اعمال اعطا کرد. هزینه تعمیر و نگهداری مربوط به قطعات، آزمایشگاه و کالیبراسیون میباشد.

بازدید : 9
چهارشنبه 30 آذر 1401 زمان : 11:25


کنتورهای جرمی حرارتی از اصل پراکندگی حرارتی استعمال می کنند که به موجب آن سرعت گرمای جذب شده به وسیله مایعی که در لوله یا مجاری جریان دارد مستقیماً با جریان جرم آن متناسب میباشد. در یک جریان حرارتی معمولی ، گازهای جانور در یک منبع گرما گرما را جذب می کنند و منبع را خنک می کنند. با ارتقا جریان ، گرمای بیشتری توسط گاز جذب می‌شود. واحد سنجش گرمای حاصل از منبع گرما ، متناسب با جریان جرم گاز و خصوصیات حرارتی آن می باشد. بنابراین ، اندازه گیری انتقال حرارت داده هایی را آماده می کند که از آن می توان سرعت جرم را محاسبه کرد.
کنتورهای جرمی حرارتی برای تفحص دقیق و اندازه گیری جریان جرم (خلاف اندازه گیری جریان حجمی) گازهای پاک طراحی شده اند فلومتر ، پارامتر وابسته به دما نیست. براین اساس ، کنتور حرارتی جرم حرارتی نیازی به تصحیح تغییر دمای گاز ، فشار ، گرانروی و تراکم ندارد.
سرعت جرم گاز را مستقیماً اندازه گیری فرمائید
مناسب برای کاربردهایی که دما و فشار در آن در نوسان است
اندازه گیری های بسیار دقیق و تکرار شونده با دقت بی آلایش FS 1٪
قوی به اندازه گیری دقیق سرعت جریان گاز نادر و سرعت گاز معدود هست
نسبت خاموش عالی ، به طور معمول 50: 1
سوای قطعات متحرک
استفاده از متر جرم گاز محدود به مایعات پاک و غیر ساینده هست
وجود رطوبت یا قطرات می‌تواند باعث عدم توجه اندازه گیری شود
خصوصیات حرارتی بایستی شناخته شوند: تغییر تحول در مقادیر کالیبره شده قادر است منجر عدم دقت گردد
هزینه نخستین نسبتاً بالا
کنتور جرم حرارتی برای اشکال مختلفی از فرآیندهای نیاز به اندازه گیری جریان جابجایی مناسب میباشد و اکثر اوقات برای تنظیم جریان گاز پرشین ابزار دقیق معدود مورد به کارگیری قرار می گیرد.
برخی از کاربردهای رایج جریان گاز برای کنتورهای جرم حرارتی مشتمل بر
جریان هوای فشرده و توزیع
مصرف گاز طبیعی از جمله برای در اختیار گرفتن مشعل سوز و بخار
پژوهش و کنترل پشته یا گاز دودکش (که در آنجا ترکیب شناخته گردیده‌است)
بازیابی گاز دفن زباله
اندازه گیری گاز شعله
ادغام کردن و ترکیب جریان گاز
آزمایش و تشخیص نشت گاز

بازدید : 9
شنبه 19 آذر 1401 زمان : 14:38

عنوان گروه بندی مربوط به فلومترهای کوریولیس، نام دیگری همچون بی آلایش سنج کوریولیس نیز داراست که شناخته میگردند. این تجهیزات به لطف مزیت هایی نظیر دقت برتر، امکان اندازه‌گیری یکسری پارامتری، عدم نیاز به لوله‌کشی بی واسطه و توان اندازه‌گیری جریان‌های جرمی به طور مستقیم فارغ از نیاز به جبران فشار خارجی یا دما که دارند، به گزینه ای ایده آل برای کاربرد در صنایع گوناگون معروفند.

از آنجایی که مهندسان برای ارتقا ساخت از تأسیسات موجود با فشار بی‌وقفه‌ای مواجه می باشند، دبی سنج کوریولیس, به محبوبیتشان افزوده می شود. کنتورهای کوریولیس فقط فناوری دبی سنج است که جرم و چگالی را مستقیماً سوای نیاز به سنسورهای دیگر برای استنتاج جریان جرم اندازه گیری می کند. خلال این، کوریولیس مترها برای در اختیار گرفتن سیالات گوناگون یا حتی تغییرات وضعیت مراحل نیازی به کالیبره شدن مجدد ندارند، زیرا فناوری کوریولیس خوانش هایی را ارائه میدهد که زیر تأثیر تغییرات ویسکوزیته، دما و چگالی رسانه قرار نمی گیرند.

کاربرد
کاربرد فلومتر های کوریولیس در طیف وسیعی از جمله:

نظارت مراحل و با صرفه‌سازی،
تعادل جرم/انرژی،
انتقال نگهدارنده،
کاربردهای جریان ضربانی
و مطالعه بر خروجی چاه در صنعت نفت و گاز استفاده می گردد.
بحران و راهکار کوریولیس
اندازه‌گیری‌های جریان روند زیادی وجود دارد، مانند اندازه‌گیری‌هایی که در کاربردهای اختلاط و دوز در پتروشیمی، یا داروسازی، یا صنایع غذایی و آشامیدنی استفاده می شوند، که نیاز به خوانش دقیق جریان جرم دارا‌هستند. این می تواند چالش‌هایی را برای فناوری‌های اندازه‌گیری جریان کهن‌تر و سنتی مانند توربین یا جابجایی مثبت تشکیل داد کند که جریان حجمی مستقیماً جریان داراست و ممکن میباشد صرفا جریان جرمی را استنباط کند. فلومترهای کوریولیس جرم را مستقیماً بدون نیاز به پیش بینی تغییرات دما، فشار و چگالی اطراف اندازه گیری می کنند،فلومتر همان طور که فلومترهای حجمی انجام می دهند. ضمن این، بیشتر فلومترها به تلاطم حساس می باشند، به‌این مضمون‌ که برای کاهش تلاطم و اندازه‌گیری دقیق دبی، می بایست مقدار مشخصی لوله بی واسطه و صلب هم در بالادست و هم در زیر دست کنتور نصب گردد. کوریولیس متر این نیاز را ندارد. در صورت ضرورت، یک بوش زانویی یا کاهنده ممکن است مستقیماً در ورودی کنتور قرار گیرد بدون اینکه تأثیری بر دقت کنتور بگذارد.

فلومتر های کوریولیس که در وبسایت کد نامبر قابل ارائه است با بالاترین دقت جانور در صنعت ارائه می گردد. نمرات اعتنا 0.1، 0.15، 0.2 و 0.5 درصد از خواندن در دسترس میباشد. پرشین ابزار دقیق توانگری مراقبت این سطح های از دقت جریان انبوه بدون در نظر گرفتن دمای محیط، چگالی یا ویسکوزیته و سپس نصب کنتور در مناطقی با محدودیت فضای بسیار تنگ و بدون لوله‌های بی واسطه در دسترس، منجر می گردد که کوریولیس متر به یک محافظ عمر بالقوه برای بخش اعظمی از کاربردها تبدیل خواهد شد.

بازدید : 9
چهارشنبه 16 آذر 1401 زمان : 13:00

فلومتر اکسیژن یا این که به اختصار فلومتر قسمتی از یک وسیله دیگر است که وظیفه تنظیم جریان گاز اکسیژن و مرطوب ساختن آن برای مریض را دارااست. در حالتی که فلومتر با فشار شکن و گیج یاور باشد به این مجموعه مانومتر گفته می گردد و درصورتی که سوای حیران و فشار شکن باشد به آن فلومتر اطلاق می‌گردد. وقتی از فلومتر به طور تکی به کارگیری می‌گردد که فشار اکسیژن ورودی به آن بوسیله فشار شکن ها کاسته شده باشد، از جمله فلومتر بوسیله آداپتور اکسیژن به آتلت اکسیژن بر روی کنسول دیواری متصل می شود و اکسیژن لازم مریض را پناه میکند، در اینجا از فلومتر فقط استعمال می شود چرا‌که آتلت ها از اکسیژن ساز و خط اساسی مریضخانه تغذیه می شوند جاییکه فشار ورودی اکسیژن متعادل و نزدیک به 5-8 توشه میباشد.

اینک در صورتی‌که از سیلندر اکسیژن (کپسول اکسیژن) تحت عنوان منبع تغذیه اکسیژن استفاده شود، به جهت فشار بالای این سیلندرها (نزدیک به 120 توشه) بایستی از مانومتر به کار گیری خواهد شد تا در ابتدا فشار اکسیژن توسط فشار شکن متعادل و کاسته شده، بعد جهت تهیه و تنظیم ظریف بر اساس با تجویز دکتر به فلومتر وارد شود. همراه فشار شکن در مانومتر، یک حیران نیز وجود دارد که فشار خروجی از فشار شکن را نشانه میدهد.

همانگونه که پیشتر نیز اشاره شد، وظیفه فلومتر تهیه و تنظیم ظریف نرخ اکسیژن در طی به مریض هست. معیار مصرف اکسیژن مریض بر حسب لیتر بر دقیقه (L/min) بوسیله دکتر تجویز میشود و فلومتراکسیژن میزان این جریان را بر حسب L/min تنظیم میکند. معیار اعتنا فلومترها بسته به کاربرد آن‌ها برای نوزادان و یا این که بیماران خراب تنفسی مختلف میباشد.

استنشاق اکسیژن فارغ از رطوبت در نرخ های بالا که بوسیله ماسک اکسیژن برای مریض پشتیبانی می‌گردد، میتواند مجرای تنفسی را کم آب کرده و به آن جراحت برساند،فلومتر از این رو مانومترها یا این که فلومترها معمولا مجهز به یک جام مرطوب کننده هستند تا اکسیژن را پیش از ورود به مجرای تنفسی مریض مرطوب کنند. درون این استکان آب مقطر ریخته گردیده و اکسیژن در تماس با آن مرطوب گردیده و بعد از آن از فلومتر بیرون و وارد مجرای تنفسی مریض می شود.

مرطوب سازی اکسیژن در نرخ های تحت که از نازل اکسیژن به مکان ماسک استعمال می شود بایستگی چندانی ندارد، به دلیل آنکه هوای باطن اتاق به اندازه کافی تنفس می‌گردد و رطوبت مورد نیاز را برای مجرای تنفسی دفاع میکند.

نحوه فعالیت با مانومتر و فلومتر بسیار بی آلایش می‌باشد و اپراتور می تواند با به کار گیری از شیرهای فشار شکن و فلومتر (ولوم ها) و با تمرکز به سرگردان و لوله مدرج، معیار فشار ورودی به فلومتر و در غایت جریان اکسیژن بر حسب لیتر بر دقیقه را تهیه و تنظیم کند.

فلومتر (دبی سنج) چیست؟
یکی‌از مسایل اصلی در حوالی های صنعتی، اندازه خریداری کردن دبی سیالات میباشد که در‌این محیط ها برای کنترل کیفیت اعمال فرایندها، راندمان تولیدها، چگونگی فراورده ها، رعایت ایمنی و همینطور در اختیار گرفتن کردن هزینه ها، موردنیاز میباشد. از فلومتر برای این منظور استفاده شده و جریان یک سیال اندازه گرفته می شود. جریان سنج، لیتر شمار و یا این که سنسور سرعت سیال، اسم های دیگری می باشد که برای فلومتر به عمل برده می شود.


فلومتر (دبی سنج) چیست؟
مجموعاًًَ می اقتدار بیان کرد دو نوع فلومترهای حجمی و جرمی، در صنعت استفاده می شود. فلومتر حجمی، وسعت سیالی که در یک زمان مشخص و معلوم از یک جای خاص عبور می نماید را اندازه می‌گیرد. پرشین ابزار دقیق اما فلومتر جرمی، مقدار جریان جرم سیالی که در واحد مجال مشخص از لوله عبور می نماید را اندازه می گیرد. فلومترهای حجمی و جرمی دارنده گونه های مختلفی میباشند.

اشکال فلومتر
از فلومترهای مختلفی با دقت به نوع فرایند و محیط صنعتی استعمال می‌گردد. همینطور در تعیین دبی سنج مطلوب، می بایست مخارج مرتبط با اندازه گیری دبی نیز مدنظر قرار گیرد. مهم ترین دبی سنج هایی که آیتم به کارگیری میباشند در ذیل آورده شدده اند.

دبی سنج الکترومغناطیسی
مایعاتی که خصوصیت هدایت الکتریکی دارند، با به کار گیری از دبی سنج های الکترومغناطیس اندازه گیری میگردند. به صورت فراوان از این نوع فلومترها در نصیب هایی که آب و صنعت های غذایی بایستی مدیریت شوند، به کار گیری میگردد. همینطور از این نوع در صنعت های معدنی برای اندازه گیری دبی دوغاب خورنده و ادغام شن و آب به عمل میگیرند. کیفیت اندازه گیری دبی درین نوع از دبی سنج ها، ضابطه القای فارادی، شالوده عمل خواهد بود. با تکان میله ای فلزی در میدان مغناطیسی، مبتنی بر ضابطه القای فارادی، القای ولتاژ الکتریکی شکل می گیرد.

القای ولتاژ الکتریکی، بوسیله حرکت ذرات حامله سیالی شکل میگیرد که از باطن میدان مغناطیسی عبور می نماید. میدان مغناطیسی توسط سیم پیچ درون دبی سنج ساخت می‌شود. در اندازه گیری دبی حجمی سیال از این ولتاژ الکتریکی که متناسب با سرعت جریان سیال میباشد، استعمال می شود. دبی حجمی تبدیل به دبی جرمی میگردد، برای مایعاتی مانند آب که چگالی آنان رد ارتفاع فرآیند اثبات میباشد.

فلومتر اولتراسونیک
دبی حجمی بخش اعظمی از سیالات با به کارگیری از دبی سنج اولتراسونیک و به عمل بردن امواج اولتراسونیک اندازه گرفته میشود. اعتنا اندازه گیری در‌این نوع از دبی سنج ها، کم و خواصی مانند دما، فشار، هدایت الکتریکی و ویسکوزیته مهم نیستند. دو نوع از دبی سنج های اولتراسونیک وجود دارد که تفاوت آنان در محل قرارگیری سنسورهاست. برای مایعاتی که خورنده می‌باشند، دبی سنج هایی استفاده می گردد که سنسور آنها در فارغ لوله است.

البته هر دو نوع این دبی سنج ها، دو سنسور دارند که یکی‌از تحت عنوان گیرنده و و دیگری تحت عنوان فرستنده فعالیت دارد. چیزی که تحت عنوان ترازو دبی سیال باطن لوله به حساب آورده می شود، فرصت زمان عبور موج اولتراسونیک از فرستنده به گیرنده می رود. زیرا در ساختار این نوع از دبی سنج ها، قطعات متحرک به فعالیت برده نمی شود، تعمیرات آن کم بوده و در صرف هزینه ها صرفه جویی می شود.

دبی سنج فشار تفاضلی
یکی نحوه هایی که در صنعت، بسیار برای اندازه گیری دبی سیالات استعمال می گردد، کاربرد به حساب آوردن مرتبط با افت فشاری هست که در سطح مجال لوله مرتبط با این وسیله تاسیس شده است. زیرا مبنا اندازه گیری در این نوع از وسیله ها، فشار می‌باشد، استعمال از ترانسمیترهای فشار لزوم داراست. توجه اندازه گیری در‌این وسیله در طی هایی افت فشار کمی باشد و اعداد رینولدز خرد باشد، بسیار افت می نماید. از هر ۵ دبی سنجی که در بازار عرضه می‌شود، یکی آنان از نوع فشار تفاضلی خواهد بود.

برای توضیح کیفیت همت دبی سنج فشار تفاضلی از ارتباطی که فی مابین فشار استاتیک و فشار دینامیک وجود دارد و به وسیله برنولی کشف گردیده بود، استفاده می‌شود. افت فشار زمانی شکل می گیرد که در مسیر سیالات، یک دلیل محصور کننده قرار بگیرد. هر چه واحد سنجش دبی بیشتر باشد، میزان افت فشار نیز بالا می رود. عامل محصور کننده ای که در این پروسه به کار گیری می‌گردد، لوله ونتوری و یا این که کاغذ اوریفیس هست که با تمرکز به موقعیت به شغل برده می‌شوند. مبتنی بر معادله برنولی، تناسب در میان اقتدار دوم دبی با اختلاف فشار در بالادست و زیر دست دلیل محصور کننده برقرار هست.

بازدید : 9
سه شنبه 24 آبان 1401 زمان : 8:59

کاربرد و گونه های روتامتر در صنعت
روتامتر به زبان ساده تجهیزی است که معیار جریان حجمی مایع در یک لوله بسته را اندازه گیری می‌کند.فلومتر در این نوشته ی علمی به مطالعه کاربرد و اشکال روتامتر در صنعت، مزایا و معایب آن، آیتم‌های موءثر در هنگام خرید آن، چگونگی تلاش و کاربردهای آن در صنایع می‌پردازیم.

روتامتر چه‌گونه فعالیت می کند؟
روتامتر از یک لوله مخروطی شکل ساخته می‌گردد. تغییر و تحول در جریان سیال منجر تغییر تحول موقعیت شناور در باطن لوله می‌شود. وضعیت شناور داخل به گرانش وابسته میباشد، هر چه قدر حجم مایع باطن روتامتر بیشتر باشد،پرشین ابزار دقیق شناور در سطح بالاتری قرار می‌گیرد و شناور عدد بزرگتری را نمایش میدهد.

با دقت به تاثیر گرانش بر روی جنبش و سعی شناور، حالت نصب روتامتر التفات ویژه ای دارد و معمولا می بایست به صورت عمودی نصب خواهد شد تا مقادیر جریان به درستی اندازه گیری خواهد شد.

از دلایل محبوبیت و نصب روتامتر در صنایع می‌توان نکات زیر را نام موفقیت:

مقیاس خطی
محدوده اندازه گیری نسبتاً تبارک
افت فشار ذیل
نصب و محافظت آسوده
چرا روتامتر باید کالیبره گردد؟
با تمرکز به اینکه سیال ها رفتارهای متفاوتی در قبال نیروی جاذبه دارند، می بایست روتامتر با تمرکز به سیال مراحل کالیبره شود. روتامتر را می‌توان با فهم و شعور ساختارش، برای مایعات مختلفی کالیبره کرد.

توجه اندازه گیری روتامتر به توجه فشارسنج و ترمومتر و جریانی که در حین کالیبراسیون آن به کار رفته میباشد، بستگی دارد. هر گونه تغییری در حجم و وزن شناور در مقادیر نمایش داده شده تاثیر داراست. همچنین هرگونه تغییری در دما یا فشار بر جریان اثر داراست، بدین ترتیب فلومتر را می بایست سالیانه کالیبره فرمائید.

در هنگام گزینش و خرید روتامتر چه نکاتی را باید در لحاظ بگیرید؟
ماکسیمم و مینیمم جریان سیال چقدر است؟
حداکثر و دست‌کم دما چقدر میباشد؟
سایز لوله چقدر میباشد؟
آیا مقادیر روتامتر قرار میباشد بدون واسطه خوانده گردد یا نیاز به یک جدول است؟
مقادیر با چه دقتی می بایست نمایش داده شود؟
آیا به یک شیر برای تهیه و تنظیم جریان نیاز میباشد؟
آیا فشار برگشتی دارید؟
حداکثر فشار فرایند چقدر میباشد؟
ساختار روتامتر
همان طور که در تصویر تحت مشاهده می‌کنید روتامتر از استوانه ای مخروطی و مدرج شده تاسیس شده است، با عبور سیال از روتامتر شناور به سمت بالا حرکت می‌کند و مقدار جریان نمایش داده می شود و اپراتور به آسانی می‌تواند مقدار جریان را ثبت کند.

مزایای روتامتر
نصب و حفظ راحت
هزینه ذیل
توجه عالی برای نرخ فشار معدل و تحت
افت فشار ثابت و ذیل
مناسب برای فرایند با سیال خورنده
عدم نیاز به نیروی الکتریکی خارجی برای اندازه گیری جریان
اندازه گیری جریان با استفاده از نیروی جاذبه
عدم انفجار دستگاه در تماس با مایعات قابل اشتعال
ساختار معمولی و کاربرد متریال ارزان ارزش در ایجاد کرد آن
مقیاس خطی و یکسان بودن دقت در کلیه مقیاس های آن
معایب روتامتر
عدم قابلیت مشاهده شناور در صورت غیر پر‌نور بودن شناور
نامناسب برای فرآیندهایی با سیال پالسی
قرار گیری لوله های شیشه ای در معرض شکستگی
نصب روتامتر به صورت عمودی
متریال روتامتر
در برخی از کاربردها سیال پر‌نور نبوده و به مرور فرصت سبب مات شدن لوله روتامتر می‌شود. به طور مثال در حالتهایی که سیال عبوری بنزین و گازوییل باشد پس از فرصت کوتاهی تشخیص سکو بندی و مقدار جریان سیال قابلیت و امکان پذیر وجود ندارد، دراین موقعیت باید از روتامتر با لوله شیشه‌ای مصرف شود تا سیال باعث خرابی روتامتر نشود و مقادیر قابل خواندن باشند.
بدنه روتامترهای پلاستیکی از متریال هایی مانند پی وی سی و پی وی دی ای و… ساخت می گردد. در مواردی که سیال آب یا هوا میباشد بهتر هست از روتامتر پلاستیکی استفاده شود.

روتامتر پلاستیکی در مقایسه با شیشه ای بها نسبتا ارزانتری داراست.

کاربرد روتامتر در صنعت
روتامترها در صنعت کاربردهای متعددی دارا هستند و به دلیل همت و بها و متریال مناسب در سیستم‌های متنوعی قابل نصب می باشند، به طور خلاصه به دنبال به کاربرد روتامتر در صنعت اشاره گردیده‌است.

اندازه گیری جریان سیال در فرآیندهای پردازشی
مانیتور جریان آب و گاز در کارخانه ها و آزمایشگاه ها
مانیتور فیلترینگ
با توجه به عدم نیاز به نیروی خارجی، نصب در مناطق خطرناک و دورافتاده که هزینه پناه برق بالا است

بازدید : 9
سه شنبه 17 آبان 1401 زمان : 9:46

انتخاب فلومتر مناسب مانند کلید موفقیت در کار است و تعیین اشتباه باعث ساخت ایرادات فراوانی میشود. فن آوری فلومترها به طور قابل توجهی گزینه‌های مو جود برای هر نوع کاربرد را ارتقا داده می باشد. تعیین فلومتر براساس کاربرد برای عده داده‌های اساسی ضروری میباشد و غلط می تواند باعث به هدر رفت دارایی و از دست رفتن مجال تشکیل داد شود.

از معیارهای متداولی که مردم گرایش دارند از آن‌ها در فرآیند انتخاب به کارگیری کنند یعنی هزینه و محبوبیت، اعتنا فرمایید. چنانچه قیمت را در بالا معیارهای انتخاب خود قرار دهید، به آسانی می توانید از یک فلومتر نامناسب به کار گیری کنید. اما این معامله به‌سرعت به کابوس بودجه تبدیل می گردد. درصورتی که دستگاه اندازه‌گیری و تجهیزات جانبی آن به تعمیر و مراقبت مکرر و لوکس احتیاج داشته باشند، آنچه که در خرید فلومتر ارزان صرفه جویی کرده‌اید تخت‌گاز از فی مابین می رود. فلومترهای جرمی کوریولیس که در مقالات پیشین در امر آن صحبت شد در بالا نسبت به بسیاری از انواع دیگر کنتوها گران‌تر میباشند، ولی می توانند با گذشت زمان مقدار زیادی پول صرفه جویی کنند، زیرا محافظت آنها راحت‌تر است و این به ترتیب معیار توقف عمل کاهش می‌یابد.

در حالی که تحقیقات مهمی راجع‌به نوع فلومتر در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد،این که فقط انتخاب شما مبنی بر پر اسم و رسم بودن فلومتر باشد نیز می تواند به فاجعه سبب ساز گردد. در‌حالتی که انتخاب فلومتر براساس کاربرد خاصش نباشد، اندازه‌گیری‌ها می‌تواند زیر‌تر یا بالاتر از مقدار حقیقی باشد به‌این مضمون‌ که مواد گران بها ممکن هست از دست بروند و درآمد به طور نامناسبی پایین تأثیر قرار گیرد.


فلومتر یا دبی سنج
ارائه‌ی راه حل‌های نو با ظهور تکنولوژی­های جدیدتر

گسترش‌های رشته‌آوری می تواند منجر عرضه ابزاهایی را در بازار گردد که شاید به نه شناخته شده نباشند، البته طریق‌حلهای بهتری ارائه میدهند. از جمله در پیشین فلومترهای آلتراسونیک باید مجدداً کالیبره می‌شدند، زیرا هنگامی یک مایع جدید وارد آن‌‌ها میشد که حق تقدم آن ها مورد ها بهداشتی خلا، نمیشد از آن ها مجدداً استفاده نمود. امروزه فلومترهای جدید آلتراسونیک، این نگرانی‌ها را برطرف کرده و به کار گیری ازفلومترهای آلتراسونیک را برای آن مجموعه از کاربردها وارفته کرده‌اند. فلومتر وسیله‌ای کاملاً فنی می باشد که تحت تأثیر متغیرهای زیادی قرار دارد. ما مهمترین آنان را معرفی خوا‌هیم کرد، ولی میدانیم که هر کاربردی اختصاصی میباشد.

پیشرفت تکنولوژی:
اندازه‌گیری جریان جرمی یا حجمی

دو روش مهم اندازه‌گیری سیالات، اندازه گیری جریان حجمی و جرمی میباشد، بدین ترتیب یک فلومتر، جریان حجمی یا جریان جرمی را اندازه‌گیری می‌کند. ولی در صورتی‌که چگالی و متغیرهای تعیین شده مشخص باشد، میتوانید حجم را از جرم و جرم را از روی حجم محاسبه نمایید. این که کدام طریق جریان حجمی یا جریان جرمی بهترین میباشد بستگی به کاربرد، اجزای آن و هدف از اندازه‌گیری داراست.

انتخاب فلومتر:
دسته‌بندی فلومترها

بعضا از انواع فلومتر به‌راحتی از در بین حاد می‌شوند زیرا متناظر با کاربرد مورد نظر، کار نمی کنند. مثلا، فلومترهای الکترومغناطیسی با هیدروکربنها فعالیت نمی‌کنند و برای کوشش به یک مایع رسانا نیاز دارند. بسیاری از فلومترهای جریان هوا نمی‌توانند گازها یا دوغاب را اندازه گیری کنند. در پایین برخی از گروه‌های اساسی فلومترها با تمرکز به نوع سیال اندازه گیری نقل گردیده است.

در گازها فلومترهای:

کوریولیس، جرمی حرارتی، آلتراسونیک، جریان متغیر، فشار متغیر دیفرانسیل، جابجایی مثبت، توربینی.

در مایعات فلومترهای:

الکترومغناطیسی، کوریولیس، جرمی حرارتی، آلتراسونیک، فشار متغیر دیفرانسیل، جابجایی مثبت، توربینی.

در دوغاب‌ها فلومترهای:

الکترومغناطیسی، کوریولیس، آلتراسونیک، برخی اشکال فشار متغیر دیفرانسیل.

در بخار‌ها فلومترهای:

ورتکس (گردابی)، آلتراسونیک، دیافراگم، شیء شناور.

خواص سیالات

درک کردن خواص سیال گزینه اندازه‌گیری بسیار مهم هست، در ذیل برخی از مؤلفه‌های اصلی سیالات ذکر شده هست.

نوع مایع، گاز، دوغاب یا بخار
چگالی
ویسکوزیته
دما
فشار
وضعیت سیال مشتمل بر مورد ها خارجی باطن آن، ذرات معلق و حباب‌های هوا
دیگر آلاینده‌ها
وضعیت پایداری جریان
پر یا نیمه‌لبریز بودن لوله یا کانال
نرخ جریان (حداکثر و دستکم)
خورندگی سیال که بر روی سنسورهای داخلی (inline) مؤثر میباشد

گزینش فلومتر پایپ تهران

خواص فیزیکی

اصلی می‌باشد که از ویژگی‌های فیزیکی فضای کاری اگاهی داشته باشید و همان گونه که گفته شد گزینش فلومتر براساس کاربرد خاص خود باشد. برخی از خصوصیات فیزیکی فضاها که باید گزینه توجه قرار گیرد عبارتند از:

پیکربندی لوله پیشین و بعد از فلومتر و طول لوله بی واسطه در ورودی و خروجی فلومتر.
اندازه لوله. بعضا از فلومترها درباره‌ی لوله‌های بسیار کوچک همت ضعیفی دارند و بعضا دیگر نمی‌توانند مایعات درون لوله‌های بزرگتر اندازه‌گیری کنند.
ماده‌ای که لوله از آن تاسیس شده است.
اینکه فضا محیط و پایدار یا ناپایدار می باشد.
آیا فلومتر در زاویه خاصی عمل خواهد کرد؟ این گزینه می تواند به طور جدی بر عملکرد فلومتر تأثیر بگذارد.

مختصات فلومترها

نکته نقطه پایان اینکه مختصات مورد نظر خود را نیز می بایست در گزینش فلومتر مناسب گزینه اعتنا قرار داد.

دقت

به طور طبیعی، یک فاکتور مهم یک فلومتر دقت می‌باشد. حتی بیان اینکه اعتنا متغیر میباشد خنده‌دار به نظر می رسد. چه کسی یک وسیله اندازه‌گیری نادرست می خواهد؟ با این اکنون همگی فلومترها از دقت یکسانی بهره مند نیستند.

تکرارپذیری

تکرارپذیری به معنای تعداد دفعات (بر حسب درصد) میباشد که در همان وضعیت با همان آزمایش یا اندازه گیری، همان نتایج را نتیجه می‌دهد. اعتنا نیاز به تکرار دارد اما تکرارپذیری نیازی به اعتنا ندارد. تنها به ثبات نیاز داراست. براین اساس می‌قدرت اظهار کرد که تکرارپذیری یک فلومتر اکثر زمان ها حتی از توجه هم مداقه بیشتری دارد.

مشقت اندازه‌گیری

این به معنای دامنه‌ای می‌باشد که یک فلومتر قادر است سیال را به طور دقیق اندازه‌گیری کند.فلومتر معمولاً عالی میباشد بدون ایجاد کرد اختلال در سایر مؤلفه‌هایی که دارای اهمیت بیشتری می‌باشند، یک فلومتر با بیشترین رنج اندازه‌گیری موجود را گزینش نمائید.

لازمات بهداشتی

فلومترها برای مواد غذایی، داروسازی و صنعت پزشکی به ویژه به دور و اطراف‌های استریل احتیاج دارا‌هستند.

هزینه

همان گونه که گفته شد این آیتم مشتمل بر خرید فلومتر، نصب، تعمیر و حفظ و تعمیر در گذر زمان می باشد. اینکه فلومتر برای کارکرد چقدر هزینه دارااست مثلاً نیازهای الکتریکی آن، میتواند هزینه کلی فلومتر را نیز ارتقا دهد.

همانگونه که مشاهده می کنید، متغیرهای زیادی برای یافتن فلومتر مناسب وجود دارااست و مواردی که ما ذکر کردیم مورد ها مقدماتی می‌باشند که باز هم در انتخاب فلومتر براساس کاربرد خاص شما کافی نخواهند بود. بهترین خط مش برای بدست آوردن فلومتر مناسب، امداد خریداری کردن در جستجوی خود از افراد مطلع و همکاری با متخصصان این مورد می باشد زیرا تجربه آنها از مداقه بالایی برخوردار‌است. اطلاعات خود را از افرادی دریافت نمائید که این دستگاه‌های پیچیده و اساسی را میشناسند. پرشین ابزار دقیق وقتی فلومتر جریان مناسب را انتخاب کردید، مرحله آجل نصب این دستگاه می باشد که این امر نیز دارای مراحل و پیچیدگی‌های خاص خود می باشد و نیازمند کمک به چنگ آوردن از متخصصان این حوزه است.

بازدید : 7
يکشنبه 15 آبان 1401 زمان : 9:51

معرفی مس فلومتر
مس فلومتر نوعی دبی سنج هست و دستگاهی میباشد که دبی جرمی سیال در فعلا تکان در لوله را با توجه بالا اندازه گیری می کند.

دبی جرمی با دبی حجمی - که حجم را در واحد زمان اندازه گیری می کند - مختلف هست.

نرخ جریان جرمی جرم را در واحد فرصت اندازه گیری می کند.

اندازه گیری جریان انبوه اساس اکثر فرمولاسیون های فرمان العمل، تعیین تعادل مواد، صورتحساب، و عملیات انتقال حفاظت در سراسر صنعت است.

با دقت به اینکه این اندازه‌گیری‌ها حیاتی‌ترین اندازه‌گیری‌های جریان در یک سوله پردازش میباشند،

قابلیت باور و توجه تشخیص جریان جرم بسیار اصلی میباشد. اندازه گیری جریان انبوه پایه اکثر فرمولاسیون های دستور العمل، انتخاب تعادل مواد

صورتحساب، و عملیات انتقال تامین در سراسر صنعت می‌باشد.ب ا اعتنا به اینکه این اندازه‌گیری‌ها حیاتی‌ترین اندازه‌گیری‌های جریان در یک سوله

پردازش میباشند، قابلیت اعتقاد و باور و دقت تشخیص جریان جرم بسیار اصلی هست.

مس فلومتر چه‌طور فعالیت می کند؟
دو فناوری جریانی که برای اندازه گیری مس فلومتر استفاده میشوند، اینرسی و حرارتی می‌باشند.

اینرسی متر که به عنوان فلومتر کوریولیس شناخته میگردد، از اثر کوریولیس برای اندازه گیری دبی جرمی استعمال می کند.

هنگامی که یک سیال در یک لوله جریان دارد از طریق وارد کردن مکانیکی چرخش ظاهری به لوله زیر شتاب کوریولیس قرار می‌گیرد

مقدار نیروی انحرافی ساخت شده توسط اثر اینرسی کوریولیس تابعی از سرعت جریان جرمی سیال خواهد بود.

فلومترهای جرمی حرارتی همچنین دبی جرمی مایعات و گازها را به طور بی واسطه و سعی را بر طبق اصول انتقال حرارت با استعمال از عنصر گرمایش و سنسورهای دما اندازه
گیری می کنند .

انواع مدل های مس فلومتر
مس فلومتر کوریولیس
فلومترهای جرمی کوریولیس یک شتاب مصنوعی کوریولیس - یک نیروی ظاهری که نسبت به یک فریم در فعلا چرخش عمل می کند - وارد جریان جریان می کند و با تشخیص تکانه زاویه ای حاصل، دبی جرمی را اندازه گیری می کند. هنگامی که یک سیال در یک لوله جریان دارد و از طریق وارد کردن مکانیکی چرخش ظاهری به لوله پایین شتاب کوریولیس قرار می گیرد، مقدار نیروی انحرافی ایجاد کرد شده توسط اثر اینرسی کوریولیس تابعی از سرعت جریان جرمی سیال خواهد بود.

مس فلومتر حرارتی
فلومترهای جرمی حرارتی همچنین دبی جرمی گازها و مایعات را مستقیماً اندازه گیری می کنند. این کنتورها یا با وارد کردن مقدار مشخصی از گرما به جریان سرازیر و اندازه‌گیری تغییر و تحول دمای مربوطه یا با نگهداری یک پروب در دمای ثابت و اندازه‌گیری انرژی ما یحتاج برای ایفا این فعالیت کار می‌کنند. اجزای یک دبی سنج حرارتی محور مشتمل بر دو سنسور دما و یک بخاری الکتریکی در بین آن‌ها است. بخاری می‌تواند به درون جریان سیال بیرون بزند یا می‌تواند فارغ لوله باشد.

ترمال مس فلومتر
ترمال مس فلومتر جریان جرم گازها و مایعات را مستقیماً اندازه گیری می کنند. اندازه گیری های حجمی ذیل تأثیر مجموع وضعیت فضا و مراحل هست که بر حجم واحد تأثیر می گذارد و یا به طور غیرمستقیم بر افت فشار تأثیر می گذارد ، در حالی که اندازه گیری جریان جرم پایین تأثیر تغییرات ویسکوزیته ، چگالی ، دما یا فشار قرار نمی گیرد. ترمال مس فلومتر ها اکثر وقت ها در رسیدگی یا در اختیار گرفتن فرآیندهای مربوط به جرم مانند واکنش های شیمیایی که به جرم نسبی مواد غیر واکنشی بستگی دارااست ، به کار گیری می شوند.

مس فلومتر توربین پروانه ای
دبی سنج توربین پروانه ای از دو عنصر دوار در جریان سیال به کارگیری می کند، یک توربین و یک پروانه. هر دو دارای کانال ها یا مسیرهایی هستند که مایع قادر است از آنها عبور کند. پروانه با سرعت ثابت جنبش می کند و بوسیله موتور سنکرون به حرکت در می آید. موتور پروانه را از طریق یک کوپلینگ مغناطیسی به حرکت در میاورد و در طول عبور سیال در کنتور، سرعت زاویه ای را به سیال منتقل می کند. توربین زیر دست تک تک تکانه زاویه ای سیال را حذف می کند و گشتاور متناسب با تکانه زاویه ای دریافت می کند.فلومتر توربین به وسیله فنری مهار میشود که از زاویه ای گمراه میگردد که متناسب با گشتاورهای انجام شده توسط سیال بر روی آن هست و یه خرده از جریان جرمی را ارائه میدهد.

مس فلومتر توربین دوقلو
مس فلومتر توربین دوقلو بر پایه ی اصل اینرسی سیال کار می کنند.پرشین ابزار دقیق این نوع مس فلومتر دارای دو چرخ توربین دوار میباشد و هر دو دارای پره های متفاوتی میباشند. آن‌ها به وسیله یک جفت انعطاف پذیر در داخل لوله به هم متصل میشوند. همان طور که هر چرخ توربین همت می کند با سرعت خاص خود بچرخد، اینرسی سیال باعث ساخت گشتاور دیفرانسیل فی مابین آن ها می‌گردد. هر چه سرعت جریان جرمی بیشتر باشد، جابجایی زاویه ای در میان دو چرخ بیشتر میشود.

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 58
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 1
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1
 • بازدید ماه : 2
 • بازدید سال : 488
 • بازدید کلی : 826
 • کدهای اختصاصی