کسب درآمد و فروشگاه اینترنتی فلومتر اکسیژن
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
درآمد عالی با فروش فایل
ایجاد اپلیکیشن اندروید
تبلیغات بنری و متنی
loading...
YourAds Here YourAds Here

مرجع تخصصی و رسمی مقالات فلومتر

بازدید : 10
چهارشنبه 16 آذر 1401 زمان : 13:00

فلومتر اکسیژن یا این که به اختصار فلومتر قسمتی از یک وسیله دیگر است که وظیفه تنظیم جریان گاز اکسیژن و مرطوب ساختن آن برای مریض را دارااست. در حالتی که فلومتر با فشار شکن و گیج یاور باشد به این مجموعه مانومتر گفته می گردد و درصورتی که سوای حیران و فشار شکن باشد به آن فلومتر اطلاق می‌گردد. وقتی از فلومتر به طور تکی به کارگیری می‌گردد که فشار اکسیژن ورودی به آن بوسیله فشار شکن ها کاسته شده باشد، از جمله فلومتر بوسیله آداپتور اکسیژن به آتلت اکسیژن بر روی کنسول دیواری متصل می شود و اکسیژن لازم مریض را پناه میکند، در اینجا از فلومتر فقط استعمال می شود چرا‌که آتلت ها از اکسیژن ساز و خط اساسی مریضخانه تغذیه می شوند جاییکه فشار ورودی اکسیژن متعادل و نزدیک به 5-8 توشه میباشد.

اینک در صورتی‌که از سیلندر اکسیژن (کپسول اکسیژن) تحت عنوان منبع تغذیه اکسیژن استفاده شود، به جهت فشار بالای این سیلندرها (نزدیک به 120 توشه) بایستی از مانومتر به کار گیری خواهد شد تا در ابتدا فشار اکسیژن توسط فشار شکن متعادل و کاسته شده، بعد جهت تهیه و تنظیم ظریف بر اساس با تجویز دکتر به فلومتر وارد شود. همراه فشار شکن در مانومتر، یک حیران نیز وجود دارد که فشار خروجی از فشار شکن را نشانه میدهد.

همانگونه که پیشتر نیز اشاره شد، وظیفه فلومتر تهیه و تنظیم ظریف نرخ اکسیژن در طی به مریض هست. معیار مصرف اکسیژن مریض بر حسب لیتر بر دقیقه (L/min) بوسیله دکتر تجویز میشود و فلومتراکسیژن میزان این جریان را بر حسب L/min تنظیم میکند. معیار اعتنا فلومترها بسته به کاربرد آن‌ها برای نوزادان و یا این که بیماران خراب تنفسی مختلف میباشد.

استنشاق اکسیژن فارغ از رطوبت در نرخ های بالا که بوسیله ماسک اکسیژن برای مریض پشتیبانی می‌گردد، میتواند مجرای تنفسی را کم آب کرده و به آن جراحت برساند،فلومتر از این رو مانومترها یا این که فلومترها معمولا مجهز به یک جام مرطوب کننده هستند تا اکسیژن را پیش از ورود به مجرای تنفسی مریض مرطوب کنند. درون این استکان آب مقطر ریخته گردیده و اکسیژن در تماس با آن مرطوب گردیده و بعد از آن از فلومتر بیرون و وارد مجرای تنفسی مریض می شود.

مرطوب سازی اکسیژن در نرخ های تحت که از نازل اکسیژن به مکان ماسک استعمال می شود بایستگی چندانی ندارد، به دلیل آنکه هوای باطن اتاق به اندازه کافی تنفس می‌گردد و رطوبت مورد نیاز را برای مجرای تنفسی دفاع میکند.

نحوه فعالیت با مانومتر و فلومتر بسیار بی آلایش می‌باشد و اپراتور می تواند با به کار گیری از شیرهای فشار شکن و فلومتر (ولوم ها) و با تمرکز به سرگردان و لوله مدرج، معیار فشار ورودی به فلومتر و در غایت جریان اکسیژن بر حسب لیتر بر دقیقه را تهیه و تنظیم کند.

فلومتر (دبی سنج) چیست؟
یکی‌از مسایل اصلی در حوالی های صنعتی، اندازه خریداری کردن دبی سیالات میباشد که در‌این محیط ها برای کنترل کیفیت اعمال فرایندها، راندمان تولیدها، چگونگی فراورده ها، رعایت ایمنی و همینطور در اختیار گرفتن کردن هزینه ها، موردنیاز میباشد. از فلومتر برای این منظور استفاده شده و جریان یک سیال اندازه گرفته می شود. جریان سنج، لیتر شمار و یا این که سنسور سرعت سیال، اسم های دیگری می باشد که برای فلومتر به عمل برده می شود.


فلومتر (دبی سنج) چیست؟
مجموعاًًَ می اقتدار بیان کرد دو نوع فلومترهای حجمی و جرمی، در صنعت استفاده می شود. فلومتر حجمی، وسعت سیالی که در یک زمان مشخص و معلوم از یک جای خاص عبور می نماید را اندازه می‌گیرد. پرشین ابزار دقیق اما فلومتر جرمی، مقدار جریان جرم سیالی که در واحد مجال مشخص از لوله عبور می نماید را اندازه می گیرد. فلومترهای حجمی و جرمی دارنده گونه های مختلفی میباشند.

اشکال فلومتر
از فلومترهای مختلفی با دقت به نوع فرایند و محیط صنعتی استعمال می‌گردد. همینطور در تعیین دبی سنج مطلوب، می بایست مخارج مرتبط با اندازه گیری دبی نیز مدنظر قرار گیرد. مهم ترین دبی سنج هایی که آیتم به کارگیری میباشند در ذیل آورده شدده اند.

دبی سنج الکترومغناطیسی
مایعاتی که خصوصیت هدایت الکتریکی دارند، با به کار گیری از دبی سنج های الکترومغناطیس اندازه گیری میگردند. به صورت فراوان از این نوع فلومترها در نصیب هایی که آب و صنعت های غذایی بایستی مدیریت شوند، به کار گیری میگردد. همینطور از این نوع در صنعت های معدنی برای اندازه گیری دبی دوغاب خورنده و ادغام شن و آب به عمل میگیرند. کیفیت اندازه گیری دبی درین نوع از دبی سنج ها، ضابطه القای فارادی، شالوده عمل خواهد بود. با تکان میله ای فلزی در میدان مغناطیسی، مبتنی بر ضابطه القای فارادی، القای ولتاژ الکتریکی شکل می گیرد.

القای ولتاژ الکتریکی، بوسیله حرکت ذرات حامله سیالی شکل میگیرد که از باطن میدان مغناطیسی عبور می نماید. میدان مغناطیسی توسط سیم پیچ درون دبی سنج ساخت می‌شود. در اندازه گیری دبی حجمی سیال از این ولتاژ الکتریکی که متناسب با سرعت جریان سیال میباشد، استعمال می شود. دبی حجمی تبدیل به دبی جرمی میگردد، برای مایعاتی مانند آب که چگالی آنان رد ارتفاع فرآیند اثبات میباشد.

فلومتر اولتراسونیک
دبی حجمی بخش اعظمی از سیالات با به کارگیری از دبی سنج اولتراسونیک و به عمل بردن امواج اولتراسونیک اندازه گرفته میشود. اعتنا اندازه گیری در‌این نوع از دبی سنج ها، کم و خواصی مانند دما، فشار، هدایت الکتریکی و ویسکوزیته مهم نیستند. دو نوع از دبی سنج های اولتراسونیک وجود دارد که تفاوت آنان در محل قرارگیری سنسورهاست. برای مایعاتی که خورنده می‌باشند، دبی سنج هایی استفاده می گردد که سنسور آنها در فارغ لوله است.

البته هر دو نوع این دبی سنج ها، دو سنسور دارند که یکی‌از تحت عنوان گیرنده و و دیگری تحت عنوان فرستنده فعالیت دارد. چیزی که تحت عنوان ترازو دبی سیال باطن لوله به حساب آورده می شود، فرصت زمان عبور موج اولتراسونیک از فرستنده به گیرنده می رود. زیرا در ساختار این نوع از دبی سنج ها، قطعات متحرک به فعالیت برده نمی شود، تعمیرات آن کم بوده و در صرف هزینه ها صرفه جویی می شود.

دبی سنج فشار تفاضلی
یکی نحوه هایی که در صنعت، بسیار برای اندازه گیری دبی سیالات استعمال می گردد، کاربرد به حساب آوردن مرتبط با افت فشاری هست که در سطح مجال لوله مرتبط با این وسیله تاسیس شده است. زیرا مبنا اندازه گیری در این نوع از وسیله ها، فشار می‌باشد، استعمال از ترانسمیترهای فشار لزوم داراست. توجه اندازه گیری در‌این وسیله در طی هایی افت فشار کمی باشد و اعداد رینولدز خرد باشد، بسیار افت می نماید. از هر ۵ دبی سنجی که در بازار عرضه می‌شود، یکی آنان از نوع فشار تفاضلی خواهد بود.

برای توضیح کیفیت همت دبی سنج فشار تفاضلی از ارتباطی که فی مابین فشار استاتیک و فشار دینامیک وجود دارد و به وسیله برنولی کشف گردیده بود، استفاده می‌شود. افت فشار زمانی شکل می گیرد که در مسیر سیالات، یک دلیل محصور کننده قرار بگیرد. هر چه واحد سنجش دبی بیشتر باشد، میزان افت فشار نیز بالا می رود. عامل محصور کننده ای که در این پروسه به کار گیری می‌گردد، لوله ونتوری و یا این که کاغذ اوریفیس هست که با تمرکز به موقعیت به شغل برده می‌شوند. مبتنی بر معادله برنولی، تناسب در میان اقتدار دوم دبی با اختلاف فشار در بالادست و زیر دست دلیل محصور کننده برقرار هست.

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 58
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 33
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 34
 • بازدید ماه : 35
 • بازدید سال : 521
 • بازدید کلی : 859
 • کدهای اختصاصی