کسب درآمد و فروشگاه اینترنتی انتخاب فلومتر مناسب
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
درآمد عالی با فروش فایل
ایجاد اپلیکیشن اندروید
تبلیغات بنری و متنی
loading...
YourAds Here YourAds Here

مرجع تخصصی و رسمی مقالات فلومتر

بازدید : 10
سه شنبه 17 آبان 1401 زمان : 9:46

انتخاب فلومتر مناسب مانند کلید موفقیت در کار است و تعیین اشتباه باعث ساخت ایرادات فراوانی میشود. فن آوری فلومترها به طور قابل توجهی گزینه‌های مو جود برای هر نوع کاربرد را ارتقا داده می باشد. تعیین فلومتر براساس کاربرد برای عده داده‌های اساسی ضروری میباشد و غلط می تواند باعث به هدر رفت دارایی و از دست رفتن مجال تشکیل داد شود.

از معیارهای متداولی که مردم گرایش دارند از آن‌ها در فرآیند انتخاب به کارگیری کنند یعنی هزینه و محبوبیت، اعتنا فرمایید. چنانچه قیمت را در بالا معیارهای انتخاب خود قرار دهید، به آسانی می توانید از یک فلومتر نامناسب به کار گیری کنید. اما این معامله به‌سرعت به کابوس بودجه تبدیل می گردد. درصورتی که دستگاه اندازه‌گیری و تجهیزات جانبی آن به تعمیر و مراقبت مکرر و لوکس احتیاج داشته باشند، آنچه که در خرید فلومتر ارزان صرفه جویی کرده‌اید تخت‌گاز از فی مابین می رود. فلومترهای جرمی کوریولیس که در مقالات پیشین در امر آن صحبت شد در بالا نسبت به بسیاری از انواع دیگر کنتوها گران‌تر میباشند، ولی می توانند با گذشت زمان مقدار زیادی پول صرفه جویی کنند، زیرا محافظت آنها راحت‌تر است و این به ترتیب معیار توقف عمل کاهش می‌یابد.

در حالی که تحقیقات مهمی راجع‌به نوع فلومتر در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد،این که فقط انتخاب شما مبنی بر پر اسم و رسم بودن فلومتر باشد نیز می تواند به فاجعه سبب ساز گردد. در‌حالتی که انتخاب فلومتر براساس کاربرد خاصش نباشد، اندازه‌گیری‌ها می‌تواند زیر‌تر یا بالاتر از مقدار حقیقی باشد به‌این مضمون‌ که مواد گران بها ممکن هست از دست بروند و درآمد به طور نامناسبی پایین تأثیر قرار گیرد.


فلومتر یا دبی سنج
ارائه‌ی راه حل‌های نو با ظهور تکنولوژی­های جدیدتر

گسترش‌های رشته‌آوری می تواند منجر عرضه ابزاهایی را در بازار گردد که شاید به نه شناخته شده نباشند، البته طریق‌حلهای بهتری ارائه میدهند. از جمله در پیشین فلومترهای آلتراسونیک باید مجدداً کالیبره می‌شدند، زیرا هنگامی یک مایع جدید وارد آن‌‌ها میشد که حق تقدم آن ها مورد ها بهداشتی خلا، نمیشد از آن ها مجدداً استفاده نمود. امروزه فلومترهای جدید آلتراسونیک، این نگرانی‌ها را برطرف کرده و به کار گیری ازفلومترهای آلتراسونیک را برای آن مجموعه از کاربردها وارفته کرده‌اند. فلومتر وسیله‌ای کاملاً فنی می باشد که تحت تأثیر متغیرهای زیادی قرار دارد. ما مهمترین آنان را معرفی خوا‌هیم کرد، ولی میدانیم که هر کاربردی اختصاصی میباشد.

پیشرفت تکنولوژی:
اندازه‌گیری جریان جرمی یا حجمی

دو روش مهم اندازه‌گیری سیالات، اندازه گیری جریان حجمی و جرمی میباشد، بدین ترتیب یک فلومتر، جریان حجمی یا جریان جرمی را اندازه‌گیری می‌کند. ولی در صورتی‌که چگالی و متغیرهای تعیین شده مشخص باشد، میتوانید حجم را از جرم و جرم را از روی حجم محاسبه نمایید. این که کدام طریق جریان حجمی یا جریان جرمی بهترین میباشد بستگی به کاربرد، اجزای آن و هدف از اندازه‌گیری داراست.

انتخاب فلومتر:
دسته‌بندی فلومترها

بعضا از انواع فلومتر به‌راحتی از در بین حاد می‌شوند زیرا متناظر با کاربرد مورد نظر، کار نمی کنند. مثلا، فلومترهای الکترومغناطیسی با هیدروکربنها فعالیت نمی‌کنند و برای کوشش به یک مایع رسانا نیاز دارند. بسیاری از فلومترهای جریان هوا نمی‌توانند گازها یا دوغاب را اندازه گیری کنند. در پایین برخی از گروه‌های اساسی فلومترها با تمرکز به نوع سیال اندازه گیری نقل گردیده است.

در گازها فلومترهای:

کوریولیس، جرمی حرارتی، آلتراسونیک، جریان متغیر، فشار متغیر دیفرانسیل، جابجایی مثبت، توربینی.

در مایعات فلومترهای:

الکترومغناطیسی، کوریولیس، جرمی حرارتی، آلتراسونیک، فشار متغیر دیفرانسیل، جابجایی مثبت، توربینی.

در دوغاب‌ها فلومترهای:

الکترومغناطیسی، کوریولیس، آلتراسونیک، برخی اشکال فشار متغیر دیفرانسیل.

در بخار‌ها فلومترهای:

ورتکس (گردابی)، آلتراسونیک، دیافراگم، شیء شناور.

خواص سیالات

درک کردن خواص سیال گزینه اندازه‌گیری بسیار مهم هست، در ذیل برخی از مؤلفه‌های اصلی سیالات ذکر شده هست.

نوع مایع، گاز، دوغاب یا بخار
چگالی
ویسکوزیته
دما
فشار
وضعیت سیال مشتمل بر مورد ها خارجی باطن آن، ذرات معلق و حباب‌های هوا
دیگر آلاینده‌ها
وضعیت پایداری جریان
پر یا نیمه‌لبریز بودن لوله یا کانال
نرخ جریان (حداکثر و دستکم)
خورندگی سیال که بر روی سنسورهای داخلی (inline) مؤثر میباشد

گزینش فلومتر پایپ تهران

خواص فیزیکی

اصلی می‌باشد که از ویژگی‌های فیزیکی فضای کاری اگاهی داشته باشید و همان گونه که گفته شد گزینش فلومتر براساس کاربرد خاص خود باشد. برخی از خصوصیات فیزیکی فضاها که باید گزینه توجه قرار گیرد عبارتند از:

پیکربندی لوله پیشین و بعد از فلومتر و طول لوله بی واسطه در ورودی و خروجی فلومتر.
اندازه لوله. بعضا از فلومترها درباره‌ی لوله‌های بسیار کوچک همت ضعیفی دارند و بعضا دیگر نمی‌توانند مایعات درون لوله‌های بزرگتر اندازه‌گیری کنند.
ماده‌ای که لوله از آن تاسیس شده است.
اینکه فضا محیط و پایدار یا ناپایدار می باشد.
آیا فلومتر در زاویه خاصی عمل خواهد کرد؟ این گزینه می تواند به طور جدی بر عملکرد فلومتر تأثیر بگذارد.

مختصات فلومترها

نکته نقطه پایان اینکه مختصات مورد نظر خود را نیز می بایست در گزینش فلومتر مناسب گزینه اعتنا قرار داد.

دقت

به طور طبیعی، یک فاکتور مهم یک فلومتر دقت می‌باشد. حتی بیان اینکه اعتنا متغیر میباشد خنده‌دار به نظر می رسد. چه کسی یک وسیله اندازه‌گیری نادرست می خواهد؟ با این اکنون همگی فلومترها از دقت یکسانی بهره مند نیستند.

تکرارپذیری

تکرارپذیری به معنای تعداد دفعات (بر حسب درصد) میباشد که در همان وضعیت با همان آزمایش یا اندازه گیری، همان نتایج را نتیجه می‌دهد. اعتنا نیاز به تکرار دارد اما تکرارپذیری نیازی به اعتنا ندارد. تنها به ثبات نیاز داراست. براین اساس می‌قدرت اظهار کرد که تکرارپذیری یک فلومتر اکثر زمان ها حتی از توجه هم مداقه بیشتری دارد.

مشقت اندازه‌گیری

این به معنای دامنه‌ای می‌باشد که یک فلومتر قادر است سیال را به طور دقیق اندازه‌گیری کند.فلومتر معمولاً عالی میباشد بدون ایجاد کرد اختلال در سایر مؤلفه‌هایی که دارای اهمیت بیشتری می‌باشند، یک فلومتر با بیشترین رنج اندازه‌گیری موجود را گزینش نمائید.

لازمات بهداشتی

فلومترها برای مواد غذایی، داروسازی و صنعت پزشکی به ویژه به دور و اطراف‌های استریل احتیاج دارا‌هستند.

هزینه

همان گونه که گفته شد این آیتم مشتمل بر خرید فلومتر، نصب، تعمیر و حفظ و تعمیر در گذر زمان می باشد. اینکه فلومتر برای کارکرد چقدر هزینه دارااست مثلاً نیازهای الکتریکی آن، میتواند هزینه کلی فلومتر را نیز ارتقا دهد.

همانگونه که مشاهده می کنید، متغیرهای زیادی برای یافتن فلومتر مناسب وجود دارااست و مواردی که ما ذکر کردیم مورد ها مقدماتی می‌باشند که باز هم در انتخاب فلومتر براساس کاربرد خاص شما کافی نخواهند بود. بهترین خط مش برای بدست آوردن فلومتر مناسب، امداد خریداری کردن در جستجوی خود از افراد مطلع و همکاری با متخصصان این مورد می باشد زیرا تجربه آنها از مداقه بالایی برخوردار‌است. اطلاعات خود را از افرادی دریافت نمائید که این دستگاه‌های پیچیده و اساسی را میشناسند. پرشین ابزار دقیق وقتی فلومتر جریان مناسب را انتخاب کردید، مرحله آجل نصب این دستگاه می باشد که این امر نیز دارای مراحل و پیچیدگی‌های خاص خود می باشد و نیازمند کمک به چنگ آوردن از متخصصان این حوزه است.

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 58
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 40
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 41
 • بازدید ماه : 42
 • بازدید سال : 528
 • بازدید کلی : 866
 • کدهای اختصاصی