کسب درآمد و فروشگاه اینترنتی کاربرد و اهمیت استفاده از مس فلومتر
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
درآمد عالی با فروش فایل
ایجاد اپلیکیشن اندروید
تبلیغات بنری و متنی
loading...
YourAds Here YourAds Here

مرجع تخصصی و رسمی مقالات فلومتر

بازدید : 8
يکشنبه 15 آبان 1401 زمان : 9:51

معرفی مس فلومتر
مس فلومتر نوعی دبی سنج هست و دستگاهی میباشد که دبی جرمی سیال در فعلا تکان در لوله را با توجه بالا اندازه گیری می کند.

دبی جرمی با دبی حجمی - که حجم را در واحد زمان اندازه گیری می کند - مختلف هست.

نرخ جریان جرمی جرم را در واحد فرصت اندازه گیری می کند.

اندازه گیری جریان انبوه اساس اکثر فرمولاسیون های فرمان العمل، تعیین تعادل مواد، صورتحساب، و عملیات انتقال حفاظت در سراسر صنعت است.

با دقت به اینکه این اندازه‌گیری‌ها حیاتی‌ترین اندازه‌گیری‌های جریان در یک سوله پردازش میباشند،

قابلیت باور و توجه تشخیص جریان جرم بسیار اصلی میباشد. اندازه گیری جریان انبوه پایه اکثر فرمولاسیون های دستور العمل، انتخاب تعادل مواد

صورتحساب، و عملیات انتقال تامین در سراسر صنعت می‌باشد.ب ا اعتنا به اینکه این اندازه‌گیری‌ها حیاتی‌ترین اندازه‌گیری‌های جریان در یک سوله

پردازش میباشند، قابلیت اعتقاد و باور و دقت تشخیص جریان جرم بسیار اصلی هست.

مس فلومتر چه‌طور فعالیت می کند؟
دو فناوری جریانی که برای اندازه گیری مس فلومتر استفاده میشوند، اینرسی و حرارتی می‌باشند.

اینرسی متر که به عنوان فلومتر کوریولیس شناخته میگردد، از اثر کوریولیس برای اندازه گیری دبی جرمی استعمال می کند.

هنگامی که یک سیال در یک لوله جریان دارد از طریق وارد کردن مکانیکی چرخش ظاهری به لوله زیر شتاب کوریولیس قرار می‌گیرد

مقدار نیروی انحرافی ساخت شده توسط اثر اینرسی کوریولیس تابعی از سرعت جریان جرمی سیال خواهد بود.

فلومترهای جرمی حرارتی همچنین دبی جرمی مایعات و گازها را به طور بی واسطه و سعی را بر طبق اصول انتقال حرارت با استعمال از عنصر گرمایش و سنسورهای دما اندازه
گیری می کنند .

انواع مدل های مس فلومتر
مس فلومتر کوریولیس
فلومترهای جرمی کوریولیس یک شتاب مصنوعی کوریولیس - یک نیروی ظاهری که نسبت به یک فریم در فعلا چرخش عمل می کند - وارد جریان جریان می کند و با تشخیص تکانه زاویه ای حاصل، دبی جرمی را اندازه گیری می کند. هنگامی که یک سیال در یک لوله جریان دارد و از طریق وارد کردن مکانیکی چرخش ظاهری به لوله پایین شتاب کوریولیس قرار می گیرد، مقدار نیروی انحرافی ایجاد کرد شده توسط اثر اینرسی کوریولیس تابعی از سرعت جریان جرمی سیال خواهد بود.

مس فلومتر حرارتی
فلومترهای جرمی حرارتی همچنین دبی جرمی گازها و مایعات را مستقیماً اندازه گیری می کنند. این کنتورها یا با وارد کردن مقدار مشخصی از گرما به جریان سرازیر و اندازه‌گیری تغییر و تحول دمای مربوطه یا با نگهداری یک پروب در دمای ثابت و اندازه‌گیری انرژی ما یحتاج برای ایفا این فعالیت کار می‌کنند. اجزای یک دبی سنج حرارتی محور مشتمل بر دو سنسور دما و یک بخاری الکتریکی در بین آن‌ها است. بخاری می‌تواند به درون جریان سیال بیرون بزند یا می‌تواند فارغ لوله باشد.

ترمال مس فلومتر
ترمال مس فلومتر جریان جرم گازها و مایعات را مستقیماً اندازه گیری می کنند. اندازه گیری های حجمی ذیل تأثیر مجموع وضعیت فضا و مراحل هست که بر حجم واحد تأثیر می گذارد و یا به طور غیرمستقیم بر افت فشار تأثیر می گذارد ، در حالی که اندازه گیری جریان جرم پایین تأثیر تغییرات ویسکوزیته ، چگالی ، دما یا فشار قرار نمی گیرد. ترمال مس فلومتر ها اکثر وقت ها در رسیدگی یا در اختیار گرفتن فرآیندهای مربوط به جرم مانند واکنش های شیمیایی که به جرم نسبی مواد غیر واکنشی بستگی دارااست ، به کار گیری می شوند.

مس فلومتر توربین پروانه ای
دبی سنج توربین پروانه ای از دو عنصر دوار در جریان سیال به کارگیری می کند، یک توربین و یک پروانه. هر دو دارای کانال ها یا مسیرهایی هستند که مایع قادر است از آنها عبور کند. پروانه با سرعت ثابت جنبش می کند و بوسیله موتور سنکرون به حرکت در می آید. موتور پروانه را از طریق یک کوپلینگ مغناطیسی به حرکت در میاورد و در طول عبور سیال در کنتور، سرعت زاویه ای را به سیال منتقل می کند. توربین زیر دست تک تک تکانه زاویه ای سیال را حذف می کند و گشتاور متناسب با تکانه زاویه ای دریافت می کند.فلومتر توربین به وسیله فنری مهار میشود که از زاویه ای گمراه میگردد که متناسب با گشتاورهای انجام شده توسط سیال بر روی آن هست و یه خرده از جریان جرمی را ارائه میدهد.

مس فلومتر توربین دوقلو
مس فلومتر توربین دوقلو بر پایه ی اصل اینرسی سیال کار می کنند.پرشین ابزار دقیق این نوع مس فلومتر دارای دو چرخ توربین دوار میباشد و هر دو دارای پره های متفاوتی میباشند. آن‌ها به وسیله یک جفت انعطاف پذیر در داخل لوله به هم متصل میشوند. همان طور که هر چرخ توربین همت می کند با سرعت خاص خود بچرخد، اینرسی سیال باعث ساخت گشتاور دیفرانسیل فی مابین آن ها می‌گردد. هر چه سرعت جریان جرمی بیشتر باشد، جابجایی زاویه ای در میان دو چرخ بیشتر میشود.

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 58
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 28
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 29
 • بازدید ماه : 30
 • بازدید سال : 516
 • بازدید کلی : 854
 • کدهای اختصاصی